24 Nisan 2015 Cuma

Sulanmayan Yoğurtlu Tavuk Salatası Tarifinin Püf Noktasını Paylaşıyorum!!!

Yoğurtlu Tavuk Salatası Tarifi

Tavuk, kornişon turşu, mısır ve göbek salata bunların birleşiminden muhteşem bir salata yapacağız. Klasik salatalardan sıkılanlar ve alternatif arayanlar için yoğurtlu tavuk salatası lezzetli mi lezzetli ve kalorisi oldukça düşük bir salatadır. Mayonez miktarı azaltılır veya tamamen çıkartılırsa diyet salata olarak da tercih edilebilir. Hayata dair güncelerde günlerden salata günü yoğurtlu tavuk salatası tarifine geçelim ister misiniz? Hadi bakalım alın kağıt kalemi elinize başlayalım yoğurtlu tavuk salatamıza ve de afiyetle yiyelim.

Malzemeler;
eTavuk gögsü (bir bütün tavuğun),
e1 büyük kase kornişon turşu,
e1 kutu mısır ( evde hazırlamış olduğunuz konserveniz varsa onu da kullanabilirsiniz),
e1 adet Göbek salata,
eYoğurt,
eMayonez,
eTuz.

Yoğurtlu Tavuk Salatasının Yapılışı;

Tavukları haşlıyoruz ve didikliyoruz. Kornişon turşuları küçük küçük doğruyoruz, güzelce yıkanıp doğranan göbek salataları süzülmesi için bir süzgeçte bekletiyoruz. Süzülen göbek salataları geniş bir karıştırma kabına alıyoruz ve içine tavukları, mısırı, kornişon turşu ayrı bir kapta karıştırdığımız yoğurdu, mayonezi ve tuzu ekleyip karıştırıyoruz. Salatamız hazır servis tabağına alabiliriz. 
Yoğurt ve mayonez için bir ölçü belirtmedim istediğiniz ölçülerde kullanabilirsiniz. Ölçüleri istediğiniz kadar arttırabilirsiniz. Bol mayonezli veya bol yoğurtlu tercih sizin afiyet olsun.
Not: Yoğurtlu karışımı salatanıza servis edeceğiniz zaman ekleyip karıştırınız.


Hiç yorum yok: